W oparciu o LED-y

Dzisiejsze plafony zmieniły swoją koncepcję w stosunku do produktów z poprzedniej dekady.

To nie tylko piękne, futurystyczne kształty, ale przede wszystkim szalenie ciekawa estetyka i przede wszystkim nowe technologiczne źródło światła, czyli słynne już energooszczędne LED-y. Wiele można mówić w tej materii o tego typu produktach, na pewno wiele z tego będzie bardzo wartościowe dla wszystkich urządzających właśnie swoje wymarzone domy i mieszkania.Oczywiście LED nie jest już niczym nowym, pierwszy szła na tą technologię minął, teraz spotkać takowe można dosłownie na każdym kroku. Monitory, telewizory, kinkiety, plafony i setki innych produktów, jakie mają świecić i nadawać odpowiedni rytm działania konkretnego mechanizmu.

Dzięki temu świat aranżacyjny także wiele zyskał, bowiem możliwość wprowadzenia LED-ów do oświetlenie domowego bardzo uprościło prace projektowe, nowoczesne plafony wszak prezentują się niezwykle okazale.

Niektórych dziwić może fakt, że nowinki techniczne trafiają nawet do naszych ogrodów.

Bądź co bądź, taki jest znak obecnych czasów, że producenci prześcigają się w pomysłach na ulepszenie naszego życia – elementy inteligentnego domu trafiły również do ogrodów. Pierwszym, najbardziej znanym działaniem w kierunku „ucywilizowania” ogródka było jego oświetlenie. Wiele osób chce utrzymać jego piękno również w nocy, kiedy to stosując lampy możemy uwydatnić niektóre jego detale oraz w innym świetle pokazać budynek znajdujący się w tle. Obecne systemy pozwalają również na sterowanie lampami w sposób inteligentny – w zależności od natężenia światła księżycowego zmienia się poziom oświetlenia sztucznego – pozwala to znacząco zaoszczędzić na energii elektrycznej w widną noc. Kolejną dziedziną, która została zrestrukturyzowana jest nawadnianie. Teraz, może się ono włączać automatycznie jak również sterowana taśma led w zależności od temperatury, wilgotności, nasłonecznienia i innych warunków – czyli właśnie wtedy, kiedy jest potrzebne. Ostatnią, bardzo popularną kwestią w ogrodach jest ogrzewanie terenów pokrytych betonem – zastosowanie grzałek pozwala zaoszczędzić zimą czas, który musielibyśmy poświęcić na odśnieżanie drogi dojazdowej.