Pozwy rozwodowe i podziały majątkowe

W Polsce rozpada się prawie połowa zawartych małżeństw, dlatego wiele spraw rozwodowych jest dzisiaj w sądach. Sądy przyspieszyły trochę, dlatego ilość tych pozwów rozwodowych cały czas rośnie. Jeśli jest rozwód i są dzieci to trzeba będzie złożyć w Sądzie Rejonowym pozew o alimenty.

Wtedy otrzymamy pieniądze na utrzymanie dziecka. Ta kwota będzie zależna od zarobków współmałżonka, dlatego nie da się jej ustalić bez dokładnych wyliczeń. Może to być kilkaset złotych, ale może to być kilkadziesiąt tysięcy. Im więcej ktoś zarabia tym więcej będzie płacił i musi się na to nastawić. Jeśli dzieci jest więcej niż jedno to automatycznie ta kwota jest większa. Tak to wygląda w praktyce i trzeba o tym pamiętać.

Przy złożeniu pozwu rozwodowego pomocy nam będzie adwokat, który się na tym zna. Powie nam, co i jak ma wyglądać i tym samym ułatwimy sobie to zadanie, a na pewno na tym nam zależy. Chcemy przez to przejść w miarę szybko i mieć pieniądze na utrzymanie swojego dziecka albo swoich dzieci. Najlepiej byłoby gdyby w życiu nam się tak ułożyło, że rozprawy rozwodowe nie będą konieczne, a tym bardziej składanie pozwu o alimenty. Niestety nie wszystko można dzisiaj przewidzieć i nie wiemy, co się będzie działo za kilka czy kilkanaście lat.

Wybieramy adwokata rodzinnego, który nam pomoże

Trzeba się zgłosić do adwokata, który zna się na alimentach i wie jak uzyskać najwyższe kwoty. Wtedy będziemy bardzo zadowoleni. Do adwokata zgłosić się mogą obie strony. Ta, która chce mieć alimenty, ale również ta druga, która chce ich zmniejszenia. Jeśli straci ktoś pracę i ma wysokie alimenty to niestety, ale nie będzie go stać na płacenie ich takich wysokich i trzeba je zmniejszyć. Jeśli tego nie zrobimy to będzie rósł nasz dług, a to nic dobrego nie wróży. Informacje o pozwach alimentacyjnych można znaleźć na podział majątku Warszawa. Nie wszyscy wiemy, jakie prawa nam przysługują odnośnie alimentów, dlatego tę wiedzę można uzupełnić dzięki tej stronie internetowej.