Jak właściwie przygotować ścianę do malowania?

Kiedy chcemy odpowiednio pomalować ścianę trzeba ją odpowiednio przygotować, można ją przykładowo wygładzić, ale także warto przygotować jej powierzchnię środkiem gruntującym.

Normalnie tynk może się sypać i odpadać, nie jest to powierzchnia jednolita, zwłaszcza jeżeli dodaliśmy za dużo piasku. Dlatego też zagruntowanie, stworzy trwałą powierzchnię. Gruntowanie ścian przed malowaniem nadaje teksturę powierzchni, dzięki temu farba przylega do podkładu i zapewnia dobre wykończenie ściany. Jeżeli chcemy pomalować ścianę, która składa się z płyt gruntowych, wówczas także należy zadbać o odpowiednie zagruntowanie. Specjalny środek, który kładziemy na łączenia płyt sprawiły by że powierzchnia wypełniona silikonem różniła by się znacznie od papierowej powierzchni płyty. Dlatego też zastosowanie gruntu w tym przypadku będzie bardzo dobrym pomysłem. Podobnie kiedy chcemy pomalować powierzchnię, która wydaje się być przygotowana, jednak składa się z kilku różnych materiałów także powinniśmy je ujednolicić substancją gruntującą. W przypadku ściany, przed po wymurowaniu, trzeb będzie położyć odpowiedni tynk. Jednak każdy będzie chciał pomalować pomieszczenie na określony kolor, jednak należy pamiętać że farby nie możemy położyć bezpośrednio na tynk, należy go wcześniej odpowiednio zagruntować. Jak właściwie przygotować ścianę do malowania?

Kiedy byśmy tego nie zrobili, wówczas farba mogłaby nie równomiernie wsiąkać pozostawiając smugi.

Trzeba także pamięta że tynk może być nieregularny, wówczas po wyschnięciu ściany mogą pozostać smugi. Nam oczywiście zależy na tym, aby pomalowana ściana miała jednolity wygląd. Trzeba także pamiętać że zastosowanie gruntu zapobiegnie wchłanianiu farby przez ścianę. Dobrej jakości środkiem do gruntowania dużych powierzchni jest atlas ultragrunt. To środek do gruntowania sprawdzonego producenta. Kiedy wcześniej nie gruntowaliśmy żadnych powierzchni, należy przeczytać opis na etykiecie. Czasem powinniśmy rozcieńczyć środek do gruntowania, a niekiedy powtórzyć gruntowanie kilka razy.