Czym są schody modułowe i gdzie są stosowane?

Schody modułowe składają się z szeregu dopasowanych do siebie elementów, które tworzą razem ciąg komunikacyjny łączący dwie kondygnacje. Schody modułowe określa się także jako system schodowy, który może być wykorzystywany zarówno w budynkach piętrowych, domach parterowych z poddaszem użytkowym, jak i wysokich mieszkaniach z antresolą.

Solidne schody wewnętrzne i zewnętrzne

Schody systemowe powstają w oparciu o metalową konstrukcję, co sprawia, że nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Odpowiednio zabezpieczony metal świetnie znosi działanie trudnych warunków atmosferycznych i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym zapewnia schodom należytą stabilność.

Schody zewnętrzne posiadają stopnie wykonane z metalowych kratownic lub wzmocnionego tworzywa sztucznego, natomiast stopnie schodów wewnętrznych wykonuje się z drewna. Prawdą jest jednak, że o schodach modułowych znacznie częściej mówi się w odniesieniu do zastosowań wewnętrznych, o czym łatwo przekonamy się, wpisując w wyszukiwarkę frazę schody modułowe producent.

Producent schodów DOLLE

Jednym z wiodących producentów schodów strychowych i systemowych na świecie jest firma DOLLE. Produkty DOLLE dostępne są również w Polsce – grono zadowolonych posiadaczy schodów modułowych tej marki cały czas się powiększa. Wynika to z faktu, że producent schodów DOLLE oferuje produkty wysokojakościowe, innowacyjne, a przy tym na tyle uniwersalne, że świetnie wpisują się w stylistykę najróżniejszych wnętrz. Produkty DOLLE umożliwiają optymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni, są funkcjonalne i praktyczne, a przy tym wyróżniają się niebanalnym designem. Każdorazowo podnoszą estetykę wnętrza, w którym są zamontowane.

Schody modułowe do samodzielnego montażu

Skoro mowa o montażu, warto podkreślić, że schody systemowe to produkt gotowy, dostępny praktycznie od ręki i przeznaczony do samodzielnego zmontowania. Klient, zamawiając takie schody, otrzymuje wybraną przez siebie konstrukcję, balustradę i stopnie, a także elementy montażowe i szczegółową instrukcję. Montaż nie jest skomplikowany, dlatego każda „złota rączka” bez trudu poradzi sobie z łączeniem poszczególnych elementów. Schody modułowe to idealny produkt dla osób, które lubią samodzielnie wykonywać prace remontowo-wykończeniowe w swoim domu i nie lubią długo czekać na realizację złożonych zamówień.

Oczywiście w sytuacji, gdy klient nie chce, bądź z jakiegoś powodu nie może podjąć się samodzielnego montażu, producent schodów DOLLE realizuje taką usługę.

Schody systemowe a metraż pomieszczenia

Schody modułowe pasują do każdego wnętrza, ale szczególnie dobrze prezentują się w nowoczesnych, choć niewielkich pomieszczeniach. Schody modułowe mają lekką formę, doskonale wpisują się w ideę minimalizmu, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla mniejszych domów i mieszkań. Starannie przemyślana konstrukcja nie przytłacza, nie ogranicza przestrzeni, natomiast pozwala na wygodne i bezpieczne dotarcie do pomieszczeń znajdujących się powyżej parteru.