Dezynfekcja jest kluczowym działaniem w wielu miejscach

Komercyjne systemy parowe są zaprojektowane do wytwarzania określonej ilości wysokiej jakości nasyconej pary.

Para nasycona ma stosunkowo niską zawartość wilgoci, wysoką temperaturę i mały rozmiar cząstek w porównaniu z parą wytwarzaną przez zwykłe myjki parowe. Ciepło dostarczane do powierzchni przez parę jest niezwykle bakteriobójcze. W rzeczywistości lekarze i laboratoria od dziesięcioleci polegają na parze w dezynfekcji krytycznego sprzętu. Unikalną i bardzo atrakcyjną cechą pary jako środka bakteriobójczego jest to, że nie zawiera ona środków chemicznych.
Wszystkie komercyjne systemy parowe dobrze usuwają zanieczyszczenia, ale niektóre skuteczniej dostarczają ciepło do powierzchni środowiskowych, dlatego lepiej zabijają patogeny, które mogą tam występować. Dobrze zaprojektowane systemy dostarczają nasyconą parę przez głowicę czyszczącą połączoną z elementem tekstylnym, który zatrzymuje parę, zapewniając maksymalne ciepło. Dezynfekcja jest kluczowym działaniem w wielu miejscach

Gdy para opuści głowicę czyszczącą, rozszerza się i szybko schładza.

Dlatego najlepsze narzędzia do dezynfekcji termicznej utrzymują parę na styku z powierzchnią. Jedną z wad tradycyjnych środków dezynfekujących jest przeszkoda w skuteczności powodowana przez porowate powierzchnie, takie jak tkanina, drewno i glina lub ceramika przykładowo na meblach, blatach czy płytkach. Mikroorganizmy są bardzo małe, co oznacza, że mogą być chronione przed chemikaliami przez mikroskopijne nierówności na powierzchni, nawet na powierzchniach, które gołym okiem wydają się gładkie. Stanowi to problem z punktu widzenia kontroli zakażeń, ponieważ pozostawia nietknięte potencjalne kolonie mikroorganizmów. Para i energia cieplna w naturalny sposób penetrują nawet najmniejsze nierówności powierzchni, zapewniając bardziej efektywną metodę na zniszczenie bakterii, sprawdź na stronie vermin.com.pl/dezynfekcja/. Gdy energia cieplna jest skutecznie dostarczana na powierzchnię, dezynfekcja przebiega szybko. Podczas gdy płynne chemiczne środki dezynfekujące wymagają średnio od 5 do 10 minut na działanie i dezynfekcję powierzchni, dezynfekcja termiczna lub ozonowa odbywa się w ciągu kilku sekund.