Remont domu – forma ogrzewania

Remont domu wiąże się z wieloma trudami, a jednym z nich jest odpowiedzenie sobie na pytanie: czy warto zmieniać formę ogrzewania? Niewątpliwie szukam

Na czym polega ogrzewanie na podczerwień (ogrzewanie domu jednorodzinnego)?

Ten rodzaj ogrzewania możemy porównać do sytuacji na stokach narciarskich, gdzie choć temperatura powietrza jest niska, to słońce i tak ogrzewa nasze ciało.

W podobny sposób działa właśnie ogrzewanie na podczerwień, które nie ogrzewa powietrza, a skupia się jedynie na osobach oraz przedmiotach. Promienniki, czy też maty grzewcze na podczerwień wysyłają fale elektromagnetyczne, które ocieplają przestrzeń.

Jakie zalety ma te nowoczesne rozwiązanie – panele na podczerwień?
Przede wszystkim energooszczędność oraz ekologiczność, są to dwie główne cechy charakteryzujące ogrzewanie na podczerwień. Decydując się na taką formę ogrzewania, nie musimy więcej czekać, aż nasze kaloryfery ocieplą pomieszczenie, fale podczerwieni zrobią to zdecydowanie szybciej, wręcz natychmiastowo. Możemy również zapomnieć o grzybach i pleśni, które często atakują nasz budynek, ponieważ dzięki zastosowaniu ogrzewania na podczerwień, pozostanie on suchy i ciepły. Alergicy z pewnością docenią brak roznoszenia kurzu po całym pomieszczeniu.

Mała ciekawostka! Fale podczerwieni jednak delikatnie wpływają na powietrze i jonizują je. Czemu służy jonizacja? Wszelki kurz, bakterie i pyły unoszące się w powietrzu to jony dodatnie. Promieniowanie podczerwone emituje z kolei jony ujemne, które mają na celu zneutralizowanie środowiska, w którym żyjemy.

Nie zapominajmy o tym, że wygląd pomieszczeń jest przecież ogromnie ważny. Ogromne grzejniki mogą je przytłaczać, co z pewnością nie wystąpi w przypadku paneli na podczerwień. Remont domu wiąże się z wieloma trudami, a jednym z nich jest odpowiedzenie sobie na pytanie: czy warto zmieniać formę ogrzewania? Niewątpliwie szukam

Można je wieszać na ścianach, czy sufitach, nawet w formie luster lub obrazów.

To nie tylko ciepło, to także unikalny element wystroju naszego domu. Z kolei sterowanie jest banalnie proste, wystarczy pilot lub Wi-fi!

Zanieczyszczone powietrze to niezwykle ważny temat w dzisiejszych czasach. Problem ten ciągle narasta, a przecież to właśnie my powinniśmy podejmować kroki w celu wyeliminowania tego problemu. Zaoszczędź energię, zadbaj o środowisko i skutecznie ogrzej swój dom za pomocą ogrzewania na podczerwień. Im więcej osób zacznie przejmować się losem natury, tym szybciej uda nam się odbudować, to co przez lata niszczyliśmy, zanieczyszczając atmosferę licznymi spalinami. znym i komfortowym sposobem ogrzewania pomieszczeń. Warto po nie sięgnąć, gdy w budynku nie ma dostępu do gazu.