Codzienne korzyści wynikające z noszenia makijażu mineralnego

Kosmetyki do makijażu mineralnego można znaleźć niemal wszędzie, od aptek po sklepy. Ale nie wszystkie makijaże mineralne są sobie równe. Makijaż nie jest nowoczesnym wynalazkiem. Ludzie dekorowali swoje ciała glinami, farbami i barwnikami od stuleci.

Makijaż mineralny, jaki znamy dzisiaj, jest jednak innowacją. Producenci kosmetyków do makijażu dostrzegli zapotrzebowanie konsumentów na bardziej naturalne produkty do makijażu wolne od sztucznych składników i wypełniaczy takich jak talk, alkohol, olej mineralny, konserwanty, emulgatory, sztuczne barwniki i zapachy. Wiele dużych marek kosmetycznych sprzedaje linie makijażu mineralnego, które zawierają drażniące i syntetyczne składniki oraz niedrogie wypełniacze, które tworzą masę, ale mogą również podrażniać skórę. Wiele z tych produktów zawiera także woski, oleje, barwniki i konserwanty. Tym, co odróżnia makijaż mineralny od większości makijażu głównego nurtu, jest to, co zostało pominięte, a nie dodane. Dobre kosmetyki do makijażu mineralnego mają mniej składników niż tradycyjny makijaż produkowany komercyjnie, a wszystkie te składniki pochodzą z naturalnie występujących materiałów. Obecnie wiele z tych składników jest formułowanych w laboratoriach, aby zapewnić spójne kolory i faktury oraz chronić je przed potencjalnie szkodliwymi zanieczyszczeniami.

Są one jednak chemicznie identyczne z tym, co znajduje się w naturze, a twórcy czystych kosmetyków mineralnych starają się nie dodawać perfum, barwników ani wypełniaczy, które mogą podrażniać skórę i zatykać pory. Bezolejowy sypki puder lub podkład mineralny Pixie Cosmetics osadzają się na skórze zamiast wchłaniać, podobnie jak kremy. Pomaga to utrzymać pory niezablokowane i zmniejsza ryzyko podrażnienia, które najczęściej występuje, gdy składnik kosmetyku jest wchłaniany przez skórę. Bezpieczne składniki makijażu mineralnego można stosować na skórę wrażliwą, skłonną do trądziku, skórę zranioną, zapalenie skóry wokół ust i trądzik różowaty. Naturalne składniki używane w kosmetykach do makijażu mineralnego są wolne od potencjalnie drażniących substancji chemicznych, syntetycznych, zapachowych, konserwujących, parabenów, glutenu, olejów i wosków.