Wybieranie elektozapeczów

Zdecydowanie się na odpowiednie modele domofonów pozwala zapewnić znacznie wygodniejsze użytkowanie.

Ważne jest z tego powodu zorientowanie się w tym jak powinno się wybierać dopasowane do oczekiwań domofony. Znaczenie ma między innymi to w jakich miejscach będą one używane. Jednocześnie można zdecydować się na takie, które posiadają określone funkcje. Przekładać się to będzie bezpośrednio na sposób używania domofonów.

Na co zwracać uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Zanim wybierze się konkretny domofon warto jest między innymi określić z jakiego typu elektrozaczepu zamierza się korzystać. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie, które będą w stanie sprawdzić się podczas użytkowania. Generalnie można decydować się na takie typy zaczepów jak:
– rewersyjne,
– podstawowe,
– z pamięcią.
Gdy zamierza się postawić na standardowe zaczepy wówczas zabezpieczenie drzwi, furtek będzie opierało się na działaniu impulsu elektrycznego. Natomiast w elektrozaczepach z pamięcią stosowane są dodatkowe ułatwienia dla właścicieli posesji czy uprawnionych osób. Takie urządzenia są szczególnie przydatne w przypadku stosowania ich w budynkach, gdzie z domofonu będzie korzystało wiele osób również nieuprawnionych. Osoby uprawnione nie muszą do otwierania drzwi używać klucza, gdyż mogą być one otwierane za pośrednictwem choćby specjalnych kodów. Natomiast rewersyjne modele działają odwrotnie od standardowych, czyli odcięcie zasilania pozwala na otworzenie drzwi. Sprawdzą się one szczególnie w miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie drzwi ewakuacyjnych.

Jakość wykonania elektrozaczepów

Trzeba brać pod uwagę, że w wielu miejscach elektrozaczepy będą używane znacznie bardziej intensywnie. W takim przypadku ważne jest decydowanie się na takie elektrozaczepy, które są realizowane z wykorzystaniem bardziej nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wówczas można liczyć na to, że będą one mogły być używane nawet przy regularnym i intensywnym wykorzystywaniu w znacznie dłuższym okresie czasu.