Wybierz odpowiedni rozmiar stanika sportowego

Właściwy sportowy stanik będzie wspierał twoje piersi i ograniczył ich ruch poprzez podtrzymanie, kompresję lub kombinację obu.

Oznacza to, że twój biust jest chroniony, nawet podczas sportów o dużym wpływie, takich jak bieganie i wysoki poziom ruchu. Znaczenie noszenia dobrego stanika sportowego wykracza daleko poza bezpośredni dyskomfort i ból, źle dobrany stanik sportowy może nawet przyczynić się do większego prawdopodobieństwa zwiotczenia piersi w dłuższej perspektywie. Wybór odpowiedniego stanika sportowego jest szczególnie ważny, jeśli dużo ćwiczysz; szczególnie jeśli uprawiasz sporty o dużej sile oddziaływania. Nie powinno to być zaskoczeniem, ale kiedy ćwiczysz, twoje piersi ćwiczą z tobą, w rzeczywistości poruszają się nawet bardziej niż ty. Badania pokazują, że piersi poruszają się kreśląc wzór ósemki podczas biegania lub aktywnych sportów siłowych, a nie tylko w górę i w dół. Wpływa to negatywnie na piersi wszystkich kształtów i rozmiarów, niezależnie od tego, jak elastyczną masz skórę.

Ten zwiększony ruch piersi może spowodować nieodwracalne uszkodzenie i rozciągnięcie skóry, tkanek i więzadeł piersi.

Może to wpłynąć na elastyczność skóry i może z czasem zwiotczać piersi i zmieniać ich kształt. Dobry biustonosz sportowy – Mmsport.pl ograniczy ruch twoich piersi poprzez kompresję lub podtrzymanie lub obie te metody. Zmniejsza to obciążenie, na jakie narażone są twoje piersi, i zmniejsza ryzyko zwiotczenia biustu w przyszłości. Obecność fiszbin w standardowym staniku może również pogorszyć sytuację, wbijając się w bok piersi. Na szczęście nastąpiły rewolucyjne postępy w dziedzinie produkcji biustonoszy sportowych. Nowa technologia biustonoszy sportowych, stosowana również w odzieży sportowej, zapewnia, że dostępne są staniki, które są ochronne i wygodne. Noszenie odpowiedniej odzieży aktywnej może również pomóc w ulepszeniu techniki wykonywania ćwiczeń. Możesz tego nie wiedzieć, ale to, co nosisz, może mieć ogromny wpływ na ruchy twojego ciała i mięśni podczas ćwiczeń.