Skuteczne sposoby ochrony samochodu przed kradzieżą

Obecnie coraz więcej samochodów posiada system bezkluczykowego otwierania i włączana silnik.

Właściciel samochodu ma w kieszeni kluczyk wysyłający sygnał do samochodu, który jest identyfikowany przez komputer, wówczas zamek zostaje odblokowany, system dostępu bezkluczykowego ze względu na wygodę. Nie musisz się martwić o wyciąganie kluczyków za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu, ponieważ dopóki będą przy Tobie, będziesz mógł wsiąść i je uruchomić silnik przyciskiem START. Z pewnością jest to duża wygoda kiedy wsiadamy do samochodu z zakupami, obecnie większość firm oferuje tego rodzaju rozwiązania. Jednak należy pamiętać ze tego rodzaju system także może zostać złamany, dlatego też należy chronić sygnał z naszego kluczyka. Można nosić go w specjalnym opakowaniu, przykładowo może być to specjalna torebka, które nie przepuszcza sygnału. Firmy wprowadzają także kluczyki, w których sygnał działa tylko w czasie ruchu, zatem nie działa kiedy kluczyk leży w miejscu, przykładowo w domu na półce. W domu powinno przechowywać się w specjalnym metalowym pudełku. Oczywiście właściciele nie powinni zapominać o zastosowaniu standardowych środków bezpieczeństwa, upewniając się, że ich samochód jest odpowiednio zamknięty i trzymając klucze z dala od drzwi i okien.

To zminimalizuje szanse, że oszust będzie w stanie znaleźć i wzmocnić sygnał klucza i jest to ogólna dobra praktyka, ponieważ uniemożliwi złodziejom łatwą kradzież.

Można także zakupić specjalne urządzenia, które regulują działaniem baterii, przez większość czasu, bateria może być zablokowana, a jedynie w momencie, kiedy będziemy chcieli skorzystać z klucza zostanie on aktywowany. Oczywiście zabezpieczenia samochodu mogą być bardzo różne, od zwykłej folii aluminiowej którą wykorzystujemy w kuchni, po specjalne zabezpieczenia z wykorzystaniem odcisku palca. Trzeba pamiętać iż komputer pokładowy w naszym samochodzie także może zostać złamany. Wówczas można swobodnie uruchomić samochód, dlatego czasem zwykła blokada kierownicy także może pomóc chronić nasz pojazd.