Salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów medycyny estetycznej

Wizyta w klinice medycyny estetycznej może to być przestrzeń do rozpieszczania się, do relaksu, doładowania, refleksji, detoksykacji i odnowy energii, a także do całkowitej zmiany wyglądu.

Takie miejsca oferują szereg doświadczeń prozdrowotnych. Możemy skorzystać z wielu rodzajów zabiegów, które oferowane są i wykonywane dla pacjentów przez profesjonalnych terapeutów, kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej. Masaże i zabiegi na ciało stymulują układ limfatyczny, aby organizm mógł pozbyć się toksyn oraz uwalniają serotoninę i poprawiają ogólne samopoczucie. Zabiegi złuszczające ciało wygładzają skórę, sprzyjają regeneracji komórek, poprawiają pory i odmładzają skórę, pomagając pozbyć się martwego naskórka. Można również poddać się zabiegom na cellulit, różnym rodzajom depilacji, nieinwazyjnym zabiegom liftingującym na twarz i ciało oraz zamykaniu rozszerzonych naczynek. Niektóre zabiegi mają charakter bardziej medyczny i nie można ich znaleźć w zwykłych salonach kosmetycznych, ponieważ wymagają one wysokiego poziomu wiedzy specjalistycznej do przeprowadzenia zabiegu i obsługi sprzętu. Jedną z takich technik jest mikrodermabrazja, w której urządzenie z diamentową główką złuszcza skórę, podczas gdy próżniowy zbiornik zasysa martwe komórki skóry. Pomyśl o tym jako o metodzie, która delikatnie zeskrobuje martwy naskórek leżący na powierzchni skóry. Zastosowana siła określa poziom złuszczania.

Jest to technika, w której skóra jest polerowana miękkimi diamentami przymocowanymi na końcach urządzenia, które poruszają się elektronicznie na skórze.

Taki zabieg sprawia, że skóra wygląda młodziej i bardziej wyraziście, a także dodaje jej miękkości i blasku, salon kosmetyczny Kraków oferuje taki zabieg. Mezoterapia mikroigłowa to kolejny zabieg, który głęboko złuszcza i pomaga zregenerować skórę. Proces ten stosowany w przykładowo leczeniu blizn potrądzikowych wykorzystuje małe igły do nakłucia pierwszej warstwy skóry. Brzmi przerażająco, ale ta całkowicie bezpieczna procedura zwiększa produkcję kolagenu, pozostawiając miękką, gładką skórę. Procedura jest przeprowadzana pod nadzorem lekarza. Po zabiegu zwykle pojawia się dyskomfort, zaczerwienienie i obrzęk, a według ekspertów nowy wzrost skóry może potrwać do dwóch tygodni.