Jak wybrać dom starości dla bliskiej osoby?

Kiedy nie możemy opiekować się naszymi starszymi bliskimi, chociażby ze względu na pracę czy inne obowiązki wówczas możemy poszukać im dobrego miejsca w którym znajdą profesjonalną opiekę.

W dobrych ośrodkach dla seniorów można znaleźć wygodne pokoje jednoosobowe z łazienką, dzięki czemu można zapewnić pensjonariuszom prywatność. Oferowane jest także pełne wyżywienie, nad posiłkami czuwa dietetyk, który może dobierać także indywidualne diety także dla cukrzyków. W każdym domu opieki z pewnością potrzebna będzie profesjonalna opieka medyczna i pielęgniarska. Dlatego też kiedy szukamy miejsca dla naszego seniora warto zapoznać się z kwalifikacjami i ilością personelu. Pielęgniarze i pielęgniarki zadbają o wydawanie leków, wykonają także podstawowe badania ciśnienia, czy też poziomu cukru we krwi. Niektórzy seniorzy mogą nie pamiętać o codziennym zażywaniu leków, i odpowiednich porach. Dlatego też pomoc pielęgniarska będzie tak ważna, a regularne badania pozwolą na szybkie wykrycie wszystkich nieprawidłowości. Prowadzone są specjalne rejestry leków, dzięki czemu można mieć pewność iż pensjonariusze będą zażywali medykamenty ściśle według zaleceń lekarza. Oczywiście dostępne są także wizyty lekarza rodzinnego który będzie mógł sprawdzać zdrowie pensjonariuszy.

Z pewnością ważna będzie także aktywność fizyczna, która musi być dostosowana do osób starszych.

Można zatem liczyć na różnego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne pod okiem specjalisty. Pensjonariusze mogą korzystać z podręcznej biblioteczki, ale także oglądać telewizję czy słuchać radia. Gdy zdecydujesz się znaleźć dom spokojnej starości, musisz ustalić, gdzie będzie się on znajdował i co będzie oferował. Można znaleźć wiele ośrodków w całym kraju, w górach nad morzem czy w pobliżu jezior. Można zdecydować się na dom spokojnej starości w pobliżu rodziny, która będzie mogła często odwiedzać seniora. Z pewnością należy zwrócić uwagę na jakość opieki medycznej zwłaszcza jeżeli dana osoba cierpi na jakieś schorzenie. W ten sposób wybierzemy najlepszy dom seniora wielkopolska oferuje tego rodzaju placówki.