Maska ochronna antywirusowa – kilka istotnych wzmianek

W strefie występowania tego łatwo zjadliwego wirusa normą jest noszenie ochronnych masek antywirusowych, bo wirusy często przenoszą się drogą kropelkową. Jednym słowem w niektórych miejscach publicznych, czyli w miejscach takich jak poczekalnia przychodni maseczki ochronne są tym racjonalnym środkiem zaradczym, bo w tych poczekalniach nie łatwo jest utrzymać dystans tych kilku metrów. Z tym dystansem łatwiej jest na zewnątrz, bo na otwartej przestrzeni maski medyczne nie są opcją wymaganą. Zwłaszcza wtedy gdy osobę chorą lub tę, która wygląda na chorą możemy ominąć szerokim łukiem. Inaczej jest natomiast w przypadku przychodni, bo tam często dochodzi do kontaktu bezpośredniego, czyli ludzie podają sobie dłoń i zwyczajnie rozmawiają. Tego typu kontakt międzyludzki w przypadku epidemii jest nie wskazany i dlatego wtedy gdy trwa epidemia tego wybitnie zjadliwego i niebezpiecznego wirusa przychodnie są zamykane, po to by nie ryzykować zdrowia i życia okolicznych mieszkańców, ale też i po to, by lekarze pierwszego kontaktu zachowali zdrowie, bo oni są niezbędni podczas tego najgroźniejszego etapu epidemii.

“Zasady postępowania”

Samo noszenie maseczek ochronnych nie daje zbyt wiele, bo te maseczki to dodatkowy środek ochronny. Jednym słowem ta dopracowana maska medyczna musi być zmyślnym dodatkiem do procedur powiązanych z częstym myciem dłoni i twarzy. Utrzymywanie dystansu też jest istotne, choć tylko tam, gdzie dany wirus występuje, czyli poza rejonem jego występowania gospodarka powinna naturalnie i prężnie pracować. Jej sprawne działanie to częste dostawy tych ochronnych masek antywirusowych i to wraz ze środkami czystości, które zabijają wirusy i bakterie. Prężnie działająca gospodarka to też dostawy leków szczepionek i sprzętu medycznego, czyli bez sprawnej gospodarki ten cały łańcuch pomocy dla rejonu dotkniętego epidemią się załamuje, bo maska ochronna antywirusowa i mycie rąk co pół godziny to nie wszystko jeśli chodzi o walkę z wirusami.

“Właściwe używanie maseczki”

Wielu z nas najzwyczajniej w świecie oddycha przez maseczkę ochronną przez cały czas, a to nie jest do końca zdrowe. Jednym słowem maseczkę ochronną trzeba używać tak jak nakazuje zdrowa logika. Nakładać należy ją tam gdzie jest wiele ludzi, czyli tam gdzie nie możemy utrzymać dystansu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że jednorazowej maseczki nie możemy przez kilka godzin, bo wilgoć się na niej osadza, a wraz z nią bakterie, wirusy i zarodki grzybów, czyli wiele szkodliwych mikroorganizmów. Dlatego warto raz na te pół godziny wymienić maskę lub spryskać ją płynem antybakteryjnym.