Kryptowaluty – rozwiązania technologiczne

Kryptowaluty to pieniądze cyfrowe lub wirtualne, które mogą działać jako środek wymiany na poziomie osoba do osoby, umożliwiając bezpośrednie płatności między osobami.

Pomimo istnienia od kilku lat kryptowaluty stały się globalnym zjawiskiem w 2017 r., kiedy cena Bitcoinów wzrosła do prawie 20 000 dolarów. Oznaczał również rok, w którym handel kryptowalutami stał się popularną opcją inwestycyjną i źródłem aktywnego dochodu dla ludzi na całym świecie. Rynek kryptowalut jest szybki i nieprzewidywalny. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe kryptowaluty, stare umierają, nowi użytkownicy stają się bogaci, a inwestorzy tracą pieniądze. Każda taka kryptowaluta stanowi obietnicę, głównie dużą historię, która zmieni świat. Niewielu przetrwało pierwsze miesiące, a większość z nich jest pompowana i wyrzucana przez spekulantów i trwa jako monety zombie, dopóki ostatni posiadacz zasobów nie straci nadziei na zwrot inwestycji. Ale to nie zmienia faktu, że kryptowaluty są tutaj, aby pozostać, i aby zmienić świat. To się już dzieje. Ludzie na całym świecie kupują Bitcoiny, aby uchronić się przed dewaluacją swojej waluty krajowej. Głównie w Azji pojawił się żywy rynek przekazów bitcoinowych, a bitcoiny wykorzystujące ciemne sieci cyber przestępczości kwitną. Coraz więcej firm odkrywa siłę inteligentnych kontraktów lub tokenów w Ethereum, pierwszej aplikacji technologii blockchain w świecie rzeczywistym. Rewolucja już się dzieje. Inwestorzy instytucjonalni zaczynają obecnie kupować kryptowaluty.

Banki i rządy zdają sobie sprawę, że ten wynalazek może odciągnąć ich kontrolę. Kryptowaluty zmieniają świat. Możesz albo stać obok i obserwować, albo możesz stać się częścią historii w trakcie jej tworzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, zajrzyj na stronę https://kryptowaluty.expert/wiki/. Rzućmy okiem na mechanizm rządzący bazami danych kryptowalut. Kryptowaluta taka jak Bitcoin składa się z sieci rówieśników. Każdy ma zapis pełnej historii wszystkich transakcji, a tym samym salda każdego rachunku. Transakcja to plik, który mówi, kto komu daje ile Bitcoinów i jest podpisany przez prywatny klucz. To podstawowa kryptografia klucza publicznego. Po podpisaniu transakcja jest rozgłaszana w sieci, wysyłana z jednego elementu równorzędnego do każdego drugiego elementu równorzędnego. To podstawowa technologia p2p. Transakcja jest znana niemal natychmiast przez całą sieć. Ale dopiero po określonym czasie zostaje potwierdzona. Potwierdzenie to kluczowa koncepcja w kryptowalutach. Można powiedzieć, że w kryptowalutach chodzi o potwierdzenie. Aby zrozumieć rewolucyjny wpływ kryptowalut, musisz wziąć pod uwagę obie właściwości. Bitcoin jako środek płatniczy jest atakiem na kontrolę banków i rządów nad transakcjami pieniężnymi obywateli. Nie możesz utrudniać komuś korzystania z Bitcoinów, nie możesz zabronić komuś przyjęcia płatności, nie możesz również cofnąć transakcji. Nie musisz prosić nikogo o użycie kryptowaluty. To tylko oprogramowanie, które każdy może pobrać za darmo. Po zainstalowaniu możesz odbierać i wysyłać Bitcoiny lub inne kryptowaluty.

Kryptowaluty.expert Wpis Gościny