Dlaczego ocieplenie budynku jest ważne

Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak ważna jest odpowiednia izolacja termiczna budynku.

Przede wszystkim dzięki oszczędnościom, które w przypadku stosowania pianki poliuretanowej mogą sięgać nawet 50 procent. Doskonałe właściwości izolacyjne pianki natryskowej sprawiają, że jest to coraz częściej wybierany rodzaj materiału do ocieplenia budynków.

Dlaczego ocieplenie budynku jest ważne

Firma Best Point zajmuje się ocieplaniem budynków

Popularność poliuretanów rozpoczęła się wraz z odkryciem możliwości ich spieniania. Okazało się, że natryskiwana pianka świetnie sprawdza się jako samodzielny izolator, który nie wymaga dodatkowych klejów i innych substancji montażowych. Dodatkowo natryskiwanie tego typu izolacji jest łatwe, szybkie i można taką izolację nałożyć na dowolną powierzchnię. Pęczniejąca pianka wypełnia każdą, nawet najmniejszą szczelinę, zapewniając doskonałą izolację termiczną nieruchomości. Z tego powodu ocieplanie domów i budynków komercyjnych staje się coraz bardziej popularne.

Do ocieplenia domów stosowane są dwa rodzaje pianek. Pianka o otwartych komórkach, nazywana pianką miękką, nadaje się do ocieplania przestrzeni wewnętrznych, jak poddasze i ściany. Natryskiwanie materiału izolacyjnego odbywa się bezpośrednio od wewnątrz na konstrukcję budynku przy pomocy specjalistycznego sprzętu natryskowego. Już po kilku sekundach pianka powiększa swoją objętość około 120 razy, tworząc warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej pianki termicznej.

Drugi rodzaj to pianka sztywna, czyli inaczej pianka o zamkniętych komórkach. Ten rodzaj materiału zapewnia doskonałą izolację termiczną i hydroizolacyjną tarasów, dachów i fundamentów. Dzięki strukturze o zamkniętych komórkach pianka poliuretanowa stanowi barierę nieprzepuszczającą wilgoci i zimnego powietrza. Często wybierana jest jako izolacja termiczna. hal i magazynów, budynków gospodarczych, przechowalni owoców i warzyw, czy chłodni. Natryski z pianki poliuretanowej wykonuje firma Best Point. Jeśli zależy ci na skutecznym i trwałym ociepleniu budynku, decyzja o instalacji pianki natryskowej będzie odpowiednim rozwiązaniem.