Czy koraliki wracają do łask klientów?

Poszukiwanie biżuterii dopasowanej idealnie do indywidualnego stylu to bardzo często żmudne zadanie, ale można je sobie ułatwić przez badanie różnych trendów.

Coraz popularniejsza kategoria to biżuteria ludowa, inspirowana folkowo, praktykami Europy Wschodniej, a szczególnie Ukrainą, Białorusią. Trendy ludowe w świecie biżuterii goszczą od bardzo dawna, ale teraz znajdują zastosowanie w bardzo eleganckich kreacjach, często również w świecie celebrytów. Dlaczego? W artykule porozmawiamy o stylu ludowym przy tworzeniu biżuterii, czy się opłaca, czym się charakteryzuje i czy warto stawiać na gotowe komplety, czy raczej rozsądne cenowo rękodzieło, które jakościowo i tak niczym nie różni się od rozwiązań znanych producentów.

Styl ludowy w świecie biżuterii – czy umożliwia stworzenie wyjątkowej stylizacji?

Motywy folkowe, ludowe kojarzą się przede wszystkim z obszernym, misternym wzornictwem. Im więcej szczegółów przedstawiających zwykłe życie ludzi na wsi, tym lepiej. Czerwień, kolory wiosenno-letnie, delikatność to przejawy stylu ludowego. Jaka biżuteria najbardziej współgra z przedstawionym trendem? Na pewno koraliki czerwone, pozłacane, ewentualnie różnokolorowe. Do biżuterii ludowej bardzo łatwo dopasować spódnice oraz koszulki. Wielu producentów specjalizuje się tylko w tej konkretnej kategorii, co znacznie ułatwia wybór. Koronka, motywy góralskie, widzące i wyraziste kolczyki, kule to kolejne przykłady stylu folkowego. Dobrze komponuje się ze stylizacjami boho. Im bardziej dziewczęca uroda, tym lepiej dla użytkowniczki biżuterii w stylu ludowym. Korale to podstawowa forma wyróżnienia na tle kreacji. Tak naprawdę dobre korale można nakładać do praktycznie wszystkich kreacji wieczorowych na zasadzie wzbudzenia kontrastu. To popularna wskazówka od stylistów związanych z modą damską. Biżuteria ludowa zdobywa największe uznanie wśród drobnych rzemieślników. Ładnie wygląda, a liczne półprodukty umożliwiają kreowanie naprawdę ciekawych projektów. Jakich błędów wystrzegać się podczas łączenia biżuterii? Na pewno nie zaleca się noszenia srebrnej i jednocześnie złotej biżuterii. Podobnie ma się sprawa z biżuterią ludową. Jeżeli wybierasz konkretny styl lepiej przy nim zostać, nie zmieniać go cały czas, tylko utrzymywać na zasadzie nieco głębszych skojarzeń. Koraliki ze stylu ludowego możesz spotkać już nie tylko w luźnym noszeniu. Niektórzy producenci dołączają korale do butów, koszulek. To ciekawe uzupełnienie, które z powodzeniem zastępuje zawieszki.

Styl ludowy w biżuterii sprawdzi się przy kreacjach bardziej błyszczących, gdzie wchodzą w grę pozycje naprawdę luksusowe. Trendy modowe oczywiście stopniowo ulegają zatarciu, łączeniu, zmianie. Nie można powiedzieć, że moda jest dziełem uniwersalnym, lecz zmiennym. Z tego powodu zaleca się poszukiwanie biżuterii pierwotnie pod indywidualne potrzeby, a nie najnowsze trendy. Można oczywiście czerpać inspiracje ze znanych źródeł, najlepiej od modelek, celebrytek, które rozumieją potrzebę budowania pozytywnego wizerunku w oczach fanów. Korale posiadają często inne, bardziej ludowe określenie, a mianowicie owoce morza. Im bardziej naturalne kamienie, tym lepiej dla zachowania wysokiej wartości energetycznej codziennych stylizacji. Ulubione korale to najczęściej znak szyku. Przy wielu kolorach koralików można chodzić w ciemniejszych ubraniach, które i tak nie będą wyglądały ponuro. To przydatna sprawa w biznesowym dress-code.

Dużym uznaniem przy tworzeniu biżuterii ludowej cieszą się rozwiązania sklepu Manzuko.com, który otwiera się również na bezpłatne doradztwo przy wyborze konkretnych elementów. Zróżnicowane półprodukty do tworzenia biżuterii damskiej, a często również męskiej to niezbędnik każdego ceniącego się artysty związanego ze światem luksusowych, modowych projektów. Jeżeli zaczynasz przygodę z biżuterią ludową i chcesz podkreślić własny styl czymś unikalnym katalog sklepu Manzuko.com to idealny wybór dla początkujących oraz zaawansowanych mistrzów sztuki.