Co warto wiedzieć o rozpylaczach ceramicznych?

Rozpylacze ceramiczne to podstawowe urządzenia stosowane w rolnictwie. Sprzęty te stanowią najważniejszy elementy opryskiwaczy, dzięki którym można przeprowadzić opryskiwanie pola środkami ochrony roślin.

Jakie rozpylacze wybrać?

Rozpylacze należą do podstawowych części do opryskiwaczy – maszyn powszechnie stosowanych w rolnictwie. Rozpylacze mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Powszechnie stosowane są dysze wykonane ze stali zarówno zwykłej, jak i hartowanej. Możemy się również spotkać z rozpylaczami wykonanymi z mosiądzu, polimeru, czy też z ceramiki. Jakie rozwiązanie jest w tym wypadku najlepsze? Przede wszystkim decydując się na wybór odpowiedniego rozpylacza, powinniśmy kierować się kwasoodpornością materiału z jakiego jest wykonany. Istotna jest również skala podatności na korozję. Dlatego warto bliżej zapoznać się zaletami, jakie wiążą się z zastosowaniem rozpylaczy ceramicznych.

Rozpylacze ceramiczne – co warto o nich wiedzieć?

Rozpylacze ceramiczne znakomicie sprawdzają się w gospodarstwach rolnych, umożliwiając w pełni wydajną pielęgnację roślin. Są to dysze niezwykle solidne i wytrzymałe. Dysze ceramiczne pozwalają na odpowiednią aplikację środków chemicznych, służących do ochroni roślin. Dzięki nim możliwe jest rozpylenie odpowiedniej ilości preparatu na daną powierzchnię upraw. Rozpylacze ceramiczne są dostępne zazwyczaj w różnych rozmiarach, dlatego można je stosować do różnorodnych potrzeb – zarówno do przeprowadzenia opryskiwania pola, jak i również sadów, czy też winnic. Ponadto warto również wiedzieć, że rozpylacze ceramiczne są kompatybilne z różnymi rodzajami opryskiwaczy. Można je z powodzeniem zastosować w opryskiwaczach tunelowych, czy też taczkowych. Tego rodzaju rozpylacze można również w prosty sposób czyścić i konserwować.

Rodzaje rozpylaczy

Oprócz podziału rozpylaczy ze względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane, urządzenia te możemy rozróżniać również na podstawie innych parametrów. Zasadniczo właściciele gospodarstw rolnych do wyboru mają dysze jedno- lub dwustrumieniowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są rozpylacze dwustrumieniowe. Pozwalają one bowiem na znacznie bardziej wydajne pokrycie pola środkiem ochrony roślin. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozpylacza możliwe jest dotarcie preparatu nawet pod grudki ziemi. 

Różne rodzaje dysz pozwalają również na rozpylenie rozmaitych wielkości kropel środka chemicznego. W tym wypadku do wyboru mamy końcówki eżektorowe i uderzeniowe. Dysze eżektorowe pozwalają na opryskiwanie dużymi kroplami. Są one w znacznym stopniu odporne na znoszenie. Ma to duże znaczenie wówczas, kiedy pole opryskiwane jest w dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych i mamy do czynienia z podmuchami wiatru.

Więcej informacji na temat rozpylaczy na: https://agroplast.pl/