Jakie zalety mają bramy przesuwne w porównaniu do wahadłowych

Wygodne punkty dostępu to jedna z najważniejszych cech każdego ogrodzenia.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj bram do swojej posesji. Aby zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, każda nieruchomość potrzebuje bram, które są mocne, solidne i niezawodne. Bramy ułatwiające bezpieczny i zabezpieczony ruch pieszy i kołowy są odpowiednim rozwiązaniem zarówno na posesjach prywatnych, jak i komercyjnych.

Jakie zalety mają bramy przesuwne w porównaniu do wahadłowych

W sprzedaży znajdziemy ROLKI do bramy przesuwnej 80×80

Obecnie najczęściej spotykane są bramy wahadłowe czy skrzydłowe oraz przesuwne. Zarówno bramy przesuwne, jak i wahadłowe można zintegrować z całym systemem bezpieczeństwa nieruchomości. Dodatkowo oba style bram mogą być obsługiwane ręcznie lub elektronicznie. Decydując się na konkretny styl bramy, trzeba najpierw wziąć pod uwagę wady i zalety bram wahadłowych i przesuwnych. Jeśli punkt dostępu do posesji znajduje się na pochyłym terenie, brama przesuwna wydaje się oczywistym wyborem w takiej sytuacji. Nie muszą być one otwierane do środka lub na zewnątrz, zatem będą wygodne do użytkowania w każdych okolicznościach.

Jeśli przestrzeń jest ograniczona lub coś blokuje obszar wokół punktu dostępu do posesji, najlepszym rozwiązaniem mogą być bramy przesuwne. Ponieważ przesuwa się wzdłuż linii ogrodzenia, brama w tym stylu zajmuje niewiele miejsca w przeciwieństwie do bram wahadłowych. Umożliwia również bezpieczny i łatwy dostęp pojazdów i pieszych do posesji. Bramy przesuwne są idealne w sytuacjach, gdy punkt dostępu jest szczególnie szeroki. Ponieważ poruszają się po torze na rolkach, zamiast swobodnie się kołysać, nie uginają się pod własnym ciężarem. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku bramy wahadłowej pojedynczej lub podwójnej.

Należy jednak pamiętać, że prowadnice w bramach przesuwnych będą wymagały regularnej konserwacji i usuwania zanieczyszczeń, aby działały niezawodnie. Możemy również znaleźć w sprzedaży ROLKI do bramy przesuwnej 80×80, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Bramy wahadłowe są na ogół opcją bardziej przyjazną dla budżetu. Mają mniej ruchomych części, mniej wymaganych ustawień z boku ogrodzenia, a brak prowadnic sprawia, że są one tańsze w montażu.