W jakich sprawach pomóc nam może detektyw

Biura detektywistyczne oferują bardzo szeroki wachlarz usług, ogólnie ich praca jest zbliżona do tego, co na co dzień robi policja.

Usługi dochodzeniowe zazwyczaj obejmują wyszukiwanie osób lub dowodów. Ponadto praca detektywa polega na przykład, na zlokalizowaniu jakiejś osobym jej miejsca pobytu, może być to także nieujawniony dochód. Ponieważ licencja detektywa nie upoważnia do korzystania z metod, do których ma dostęp policja lub służby bezpieczeństwa, detektywi nie mogą na przykład legalnie podsłuchiwać lub uzyskiwać dowodów w sposób niezgodny z prawem. Sprawy rozwodowe to niewątpliwie najczęstszy rodzaj spraw trafiających do biur detektywistycznych. Usługi śledcze obejmują między innymi zbieranie i dokumentowanie materiałów, które zostaną później wykorzystane w trakcie sprawy, takie jak dowody zdrady małżeństwa, ustalenie, z kim osoba, z którą małżonek zdradza żonę lub męża, zdjęcia ze spotkań, oraz inne materiały tego rodzaju. Ponadto wiele biur detektywistycznych stale współpracuje z kancelariami prawnymi, dzięki czemu mogą one pomóc w znalezieniu prawnika, który udzieli pomocy prawnej podczas rozwodu. Dzięki temu detektywi mogą także konsultować swoje kroki z prawnikami, by działali zgodnie z prawem, i ich praca nie została podważona w sądzie. W jakich sprawach pomóc nam może detektyw

Z pewnością detektyw powinien znać różne obszary prawa, które bezpośrednio dotyczą jego zadań i zleceń.

Kwestia opieki nad dzieckiem jest bardzo często podnoszona w sprawach rozwodowych. Detektyw może pomóc w zebraniu dowodów przeciwko drugiej stronie, na przykład udowadniając, że nie nadaje się do opieki nad dzieckiem, zachowuje się nieodpowiedzialnie. Na przykład w przypadku sporu dotyczącego wysokości alimentów detektyw może pomóc wykazać, że druga strona ma nieujawnione dochody. Jeżeli chcemy się dowiedzieć Ile kosztuje detektyw musimy określić jakiego rodzaju usług potrzebujemy. W zależności od tego ile czasu ma spędzić nad sprawą cena będzie indywidualna dla każdej sprawy.. W koszta mogą się wliczyć także koszta śledzenia, czy też innych spraw związanych z pozyskaniem dowodów dla klienta.