Tradycje kwiatowe w Niemczech

Niemiecki rynek kwiatów jest największy w Europie. Roczny obrót wynosi około 8,5 miliarda euro. Dla porównania: w Wielkiej Brytanii wynosi 4,5 mld euro, we Francji – 3,3 mld, we Włoszech – 2,2 mld. Takie dane są zgłaszane przez agencję prasową dapd.

Patrzysz na niemiecką kwiaciarnię, a twoje oczy są szeroko otwarte. Kwiaty są tutaj na każdy gust i budżet. Dom kwiatów (Haus der Blumen) przy jednej z głównych ulic Bonn nie jest wyjątkiem. Śnieżnobiałe lilie, żółte tulipany, czerwone goździki, kwiaty w doniczkach i wazonach, zebrane w luksusowe, delikatnie zdobione bukiety – których tu nie zobaczysz. Ceny są jednak nieco „gryzące”: bukiet o wartości około 15 euro kosztuje niewielki rozmiar. Ale sklep – zarówno w przenośni, jak i dosłownie – kwitnie: wszystkie zapachy są bardzo poszukiwane.

Podawanie w języku niemieckim

Kwiaty w Niemczech są kochane, ale nadal kochamy róże, zwłaszcza czerwone. Ponadto mężczyźni wolą je dawać”, mówi Astrid Beil, kwiaciarnia w Flower House. I rzeczywiście, róże na parkiecie tego sklepu to morze.

Chociaż istnieje wiele egzotycznych kwiatów dla Niemiec. Według kwiaciarni Niemcy mają również słabość do nich. Przede wszystkim fascynuje je frezja i storczyki. Popyt jest również wysoki na sezonowe kwiaty, takie jak irysy, chryzantemy.

Aby stworzyć bukiet, niemieckie kwiaciarnie tradycyjnie wybierają nieparzystą liczbę kwiatów. Ale jeśli w bukiecie jest ich więcej niż dziesięć, nie ma już znaczenia – czy ich liczba jest parzysta czy nieparzysta.

Najważniejsze jest z serca

Latem niemieckie kwiaciarnie oferują głównie lokalne produkty – kwiaty uprawiane w Niemczech. Duże ilości kwiatów kupuje się latem i w Ekwadorze. Cóż, zimą z reguły kwiaty do Niemiec są importowane wyłącznie z zagranicy: uprawa ich w zimnych porach roku jest nieopłacalna

Niemcy bardzo lubią naturalne kwiaty, ale nie mają nic przeciwko sztucznym. Ponadto często są prezentowane w wazonie. Ten, kto komponuje i pięknie ozdabia bukiet kwiatów zebranych własnymi rękami, również nie zawodzi. W Niemczech uważa się, że własny bukiet jest naprawdę prezentowany z serca.

Każde święto ma swój własny bukiet

W Niemczech kwiaty można podawać bez większego powodu. Ale oczywiście najczęściej są one prezentowane na wakacjach – na urodziny, na ślub. Szczególne emocje panują w kwiaciarniach w przeddzień Dnia Matki. Zgodnie z tradycją Niemcy tego dnia wręczają matkom goździki. Przed walentynkami, walentynkami, czerwone róże są zbierane w sklepach – symbol romansu i miłości.

Najpopularniejszym prezentem świątecznym jest Gwiazda Bożonarodzeniowa (często nazywana jest Gwiazdą Betlejemską). Ta niezwykła uroda i prawie jedyna w swoim rodzaju dekoracyjna roślina domowa z przylistkami w kształcie gwiazd w sezonie zimowym wydaje się otwierać drugi wiatr i zaczyna gwałtownie kwitnąć – morelowy, szkarłatny, różowy, kremowy kolor. Niemcy go uwielbiają.

Bilety sezonowe „kwiatowe”

Kwiaciarnia w Niemczech nie pozostanie bez pracy. Cóż, jeśli jednocześnie jest specjalistą w projektowaniu pomieszczeń i otwartych przestrzeni na imprezy, w ogóle nie będzie miał ceny. Sale, w których Niemcy urządzają przyjęcia firmowe, wesela i inne uroczystości muszą być ozdobione kwiatami.

Kompozycje kwiatowe są niezbędnym elementem niemieckich biur, w których specjalizuje się kwiaciarnia FloraQueen.

Bądź na bieżąco z modą

W Niemczech zwyczajowo daje się kwiaty nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Astrid Beil pokazuje przykład „mężczyzny” wykonany w stylu biznesowym bukietu. Jest surowy, elegancki i zebrany z kwiatów o długiej łodydze. Kwiaciarnia zaleca mężczyznom podawanie gladioli lub lilii calla.