Jak wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy może przynieść nam bardzo wiele pozytywnych efektów, rozciąganie skóry może pomóc nam w pozbyciu się zmarszczek.

Stosuje się wiele różnego rodzaju ćwiczeń, takich jak joga twarzy, które mogą poprawić krążenie, sprawić iż mięśnie naszej twarzy będą mocniejsze. Z biegiem lat zauważamy, iż nasze mięśnie na twarzy mogą nieco wiotczeć, zmieniają się nasze rysy, możemy zauważyć opadanie policzków czy też brwi, dlatego warto stosować masaże, które będą pobudzały nasze mięśnie.

Jak wykonać masaż twarzy?

Jeżyki do masażu twarzy

Możemy wykorzystać także specjalne jeżyki do masażu, są to kulki z tworzywa przypominającego gumę, posiadają one wypustki, dzięki czemu możemy lepiej wykonać masaż całej twarzy, dekoltu oraz szyi. Pobudzanie skóry oraz mięśni poprawi usuwanie toksyn z naszego organizmu, nasza skóra zyska ładniejszy kolor, jest to bardzo dobry sposób na lifting naszej twarzy. Wraz z jeżykami do masażu możemy zastosować także olejki eteryczne, różne zapachy, będą one wynikały do naszej skóry, dobrym rozwiązaniem jest także krem z witaminami.

Pobudzanie skóry to także zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, które mają wpływ na elastyczność oraz odpowiednie nawilżenie. Możemy wykonywać różne rodzaje masażu, napinać skórę, w ten sposób możemy także pozbyć się mniejszych zmarszczek, skóra nabierze bardziej jednolitego koloru. Możemy w ten sposób zlikwidować drugi podbródek czy też obwisłe policzki, zmarszczki na szyi oraz dekolcie. Masaże za pomocą jeżyków mogą pomóc także w pozbyciu się kurzych łapek z okolic oczu, jest to ćwiczenie, które możemy wykonać przykładowo w wannie, zajmuje ono niedużo czasu, natomiast daje bardzo dobre efekty.

Masaż za pomocą jeżyków możemy połączyć także z jogą twarzy, różnymi ćwiczeniami mimicznym, co daje bardzo dobre efekty. Stosując jeżyki do masażu twarzy możemy nieco się odmłodzić, sprawdzić że nasza skóra będzie bardziej elastyczna, a także nasze rysy twarzy będą bardziej naturalne.