Jak stosować zapachy w naszym domu?

Świeca zapachowa postawiona w domu, to świetny pomysł na uzyskanie nastroju.

W czasie spalania zawarte w parafinie olejki eteryczne będą uwalniane, dzięki temu w całym mieszkaniu uniesie się przyjemny zapach. Świece zapachowe dostępne naszym rynku mogą mieć setki różnych zapachów, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć zapach odpowiedni dla siebie. Wśród charakterystycznych zapachów znajdziemy drzewo sandałowe, wanilia, cedr, istnieją niezliczone rodzaje zapachów, ale każdy z nich należy do jednej rodziny, która kojarzy się z innymi skojarzeniami. Ponieważ zapach jest powiązany z pamięcią, ważne jest, aby zastanowić się, jakie emocje może wywołać każdy z nich. Można przykładowo znaleźć zapach kwiatowy. Często są uważane za lekki, kobiecy zapach, ale jest także wiele innych bardziej intensywnych zapachów, takich jak róża lub lawenda. W aromaterapii kwiatowe zapachy kojarzą się z radością, więc jeśli czujesz się zestresowany lub niespokojny, szukaj pomocy w zapachu kwiatowym. Pomyśl o cytrynie, limonce, grejpfrutach i pomarańczach. Jak stosować zapachy w naszym domu?

Chociaż wszystkie aromatyczne, energetyzujące zapachy, mają różny wpływ na pomieszczenie grejpfrut będzie mocniejszy od pomarańczy, która jest nieco słodsza.

Można wybrać także zapach pikantny, kiedy poczujesz nuty cynamonu, gałki muszkatołowej i goździków, trudno nie myśleć o ciepłym, zimowym wieczorze. W związku z tym najlepiej je zachować na bardziej świąteczne miesiące w roku. Piżmowe zapachy, takie jak drzewo sandałowe, cedr i paczula, są kluczowymi członkami tej rodziny zapachów; są związane z siłą i stabilnością. Oczywiście najlepiej stosować jeden rodzaj aromatu na pokój zamiast jednego dla całego domu aby każda przestrzeń miała inny charakter, odzwierciedlając jej przeznaczenie. Wówczas zapachy do domu będą się od siebie różniły, przechodząc pomiędzy pokojami będziemy wchodzili także w inną przestrzeń zapachową. To świetny pomysł na pokreślenie charakteru z każdego z nich. Inny zapach będziemy mogli w łazience, w tym przypadku wybierzemy coś przy czym łatwo się będzie zrelaksować.