Idealna sala weselna – czyli jaka?

Wybór sali weselej może nastręczać sporo trudności. Poszukiwania idealnego miejsca na przyjęcie warto zatem zacząć z wyprzedzeniem, aby mieć czas na zapoznanie się z wszystkimi ciekawymi propozycjami. Czym powinna cechować się idealna sala weselna? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Wesele to przyjęcie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, często huczne, lecz też także może być kameralne – powinno być zatem dopasowane specjalnie do potrzeb i życzeń pary młodej, aby tego wspaniałego dnia nie zapomnieć już nigdy. Jednym z ważnych elementów tej ślubnej układanki jest sala weselna. Jak wybrać tę najlepszą?

1. Lokalizacja

To zdecydowanie najważniejsza kwestia, ponieważ lokalizacja decyduje o tym, jak przyjęcie weselne będzie wyglądać i jak zostanie zapamiętane.

Dzisiaj bardzo popularne są rustykalne i romantyczne miejsca, na przykład pałacyki, dworki czy gospodarstwa agroturystyczne, gdzie można świętować na łonie natury. Piękne okolice to także świetna miejscówka do zdjęć plenerowych!

2. Wielkość sali

Gdy planuje się przyjęcie na sporą liczbę gości, wtedy sala weselna powinna pomieścić wszystkich z nich. W tym przypadku warto też pamiętać, że liczba gości na sali powiązana jest z ustawieniem stołów.

3. Wystrój sali

Przyjęcie weselne powinno być uroczyste, dlatego warto zwrócić uwagę na jej wygląd. Niektórzy preferują klasyczne aranżacje, na przykład w stylu dworkowym, inni z kolei nowoczesną elegancję.

4. Menu

Do wyboru jest szeroka gama pysznych potraw, więc warto też zajrzeć do menu, aby wybrać najlepszy zestaw na swoje wesele. Tradycyjna kuchnia polska? A może kuchnie świata? Utalentowany szef kuchni może spełnić wymagania każdego gościa.

5. Koszty

Nie można zapominać też o kosztach. Nie powinny być one decydującym czynnikiem, ale także należy zwrócić na nie uwagę. Warto też sprawdzić, czy z uroczystością nie są związane dodatkowe opłaty, na przykład tak zwane korkowe.

Gdy zatem sala weselna ma być perfekcyjna pod każdym względem, w takim przypadku warto zacząć rozglądać się za nią już teraz. Wcześniejsza rezerwacja jest wskazana!