Czy wózki dziecięce są jeszcze modne?

Kiedy wymyślono wózki dziecięce?

Jest to niezbędne akcesorium wykorzystywane po narodzinach dziecka, więc wydaje nam się, że idea wózków dziecięcych towarzyszy ludzkości od zawsze. Jednak ich historia sięga “zaledwie” 300 lat wstecz. Zanim jednak się pojawiły, używano własnych rąk i chust, co było popularne głównie wśród wiejskiej biedoty. Pierwsze wózki były wiklinowe, ich mechanizm oparty był na tych stosowanych przez pojazdy konne, wózek ciągnięto a nie pchano, a wymyślono je w Anglii. Cena niestety sprawiała, że był to towar dostępny tylko dla najzamożniejszych. Dopiero po I Wojnie Światowej produkt ten trafił do masowej produkcji. Wtedy też zaczął wizualnie przypominać te dzisiejsze. Do tej pory powstało około 3000 patentów na wózki.

Popularność wózków

Wózki dziecięce stały się w XX w. Czymś, czego potrzebował każdy rodzic, niezależnie od statusu społecznego. Najpierw były to konstrukcje stricte minimalistyczne, jednak po I Wojnie Światowej, gdy ich dostępność nagle wzrosła, zaczęto przywiązywać coraz większą uwagę do ich użyteczności i wygody, a po II Wojnie Światowej również do estetyki.
Dzisiaj coraz większym powodzeniem wśród rodziców cieszą się znów chusty do noszenia dzieci, nierzadko kosztujące tyle samo co wózek, tworzone w niezliczonej ilości wzorów, kolorów i o różnych długościach. Rodzice bardzo cenią sobie tę formę transportowania dziecka, kładąc nacisk na bliskość z dzieckiem i uwolnienie rąk. Bardzo popularny wózek znajdziesz w naszym sklepie – zapraszamy do zakupu Joolz wózek.

Czy chusty mają szansę wyprzeć z rynku wózki?

Są w życiu rodzica sytuacje, kiedy wózek góruje nad chustą. Oto kilka z nich:

  • Aktywny rodzic nie wyjdzie na przebieżkę po parku z dzieckiem owiniętym chustą, jest to bowiem niewygodne, a nawet niebezpieczne. Tu świetnie sprawdzi się wózek typu jogger, który skonstruowany jest tak, by był lekki, miał opływowy kształt oraz odpowiednią amortyzację. Wszystko po to żebyśmy mieli pewność, że nic nie grozi naszemu maluchowi.
  • Dowiezienie do domu zakupów, które robiło się z dzieckiem w osiedlowym sklepie na pewno będzie wygodniejsze wózkiem, niż dźwiganie ich własnoręcznie.
  • Dziecku w gondoli można zmieniać pozycję leżenia, co też jest dobre dla jego rozwoju, wózki spacerowe zaś posiadają opcję regulacji oparcia, podnóżka i zagłówka, dzięki czemu również możemy dostosować pozycję dziecka do aktualnej potrzeby.
  • Gorsze warunki atmosferyczne nie muszą nas powstrzymywać przed spacerem, wózki dziecięce często mają tak wyprofilowane budki, by stanowiły jak najlepszą osłonę tylną i boczną, dodatkowo wyposaża się wózki w folie ochronne, którymi nakrywa się przód wózka.
  • Miejsce na wszystko, co na spacerze potrzebne. W wózku znajduje się często tzw. kosz zakupowy, do tego mnóstwo kieszonek i możliwość dopięcia specjalnej torby. To gwarantuje nam, że damy radę spakować na spacer wszystkie niezbędne i te mniej potrzebne rzeczy. Jeśli rodzic dobrze się zorganizuje to znajdzie się tu miejsce na dodatkowe pieluchy, chusteczki nawilżane, butelkę, ubranko na zmianę, wodę dla rodzica, piłkę dla starszego brata maluszka oraz garść grzechotek. Do tego dostępne dodatkowe akcesoria jak, np. uchwyt na kubek bardzo uprzyjemniają użytkowanie wózka.

Wózki-foteliki to sklep dla dzieci Warszawa, w którym nikt nie będzie Cię przekonywał o wyższości wózków nad chustami czy nosidłami, tutaj doskonale zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest zadowolenie rodziców i dzieci. Spośród naszej bogatej oferty, pomożemy dobrać Ci produkt najbardziej spełniający Twoje oczekiwania i zaspokajający Twoje potrzeby. Proponujemy zarówno sprzedaż stacjonarną jak i internetową.
Sklep dziecięcy Warszawa to doświadczenie i profesjonalizm w handlu wózkami, które nigdy nie wyjdą z mody, bo są funkcjonalne i praktyczne, nieważne czy potrzebujesz wózka typu gondola, czy interesują Cię wózki spacerowe Warszawa.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl