Atuty stosowania schładzalników do mleka

Wiele gospodarstw rolnych w Polsce specjalizuje się w produkcji mleka wysokiej jakości.

Produkty takie są zdrowe i bezpieczne do spożycia oraz do tworzenia różnego typu przetworów mlecznych, takich jak ser, kefir, śmietana, maślanka, itp. Do takiej produkcji niezbędne jest stosowanie bezpiecznego mleka wysokiej jakości. Likwidacja zarazków, drobnoustrojów oraz utrzymanie optymalnej temperatury mleka jest możliwe dzięki specjalistycznym, nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w gospodarstwach rolnych specjalizujących się w hodowli bydła.

Atuty stosowania schładzalników do mleka

Schładzalniki do mleka – podstawowe informacje

Specjalistyczne schładzalniki do mleka są urządzeniami, które utrzymują odpowiednią temperaturę mleka gwarantującą jego wysoką jakość. Jeśli mówimy o schładzalnikach to są to specjalne otwarte lub zamknięte zbiorniki o pojemności 300-34000 litrów. Ich zadaniem jest chłodzenie wstępne oraz schładzanie właściwe mleka. Pozwala to na utrzymywanie jego optymalnej temperatury. Oprócz tego schładzalniki pełnią rolę pasteryzatorów, czyli urządzeń, które odpowiadają za likwidację zarazków, bakterii i innych drobnoustrojów. Dzięki nim mleko jest produktem bezpiecznym i nadającym się do spożycia.

Wśród schładzalników do mleka można znaleźć wiele nowoczesnych urządzeń, dzięki którym istnieje możliwość wytwarzania wody lodowej w zbiorniku. Przekłada się to na wysoką skuteczność chłodzenia oraz wysoką jakość produkowanego mleka. Dodatkowo w schładzalnikach stosowane są rozwiązania chroniące przed przymarzaniem mleka do powierzchni zbiornika. Istotną zaletą takich systemów jest zapewnienie wysokiej jakości mleka, które dodatkowo jest chronione przed zepsuciem przez nawet 8 godzin w przypadku awarii lub wyłączenia zasilania elektrycznego.

W Polsce można znaleźć wiele firm oferujących schładzalniki charakteryzujące się wspomnianymi wyżej cechami. Między innymi warto skorzystać z oferty dostępnej na stronie farmpartner.eu/oferta/schladzalniki-do-mleka/. Obejmuje ona urządzenia dopasowane do zróżnicowanych wymagań gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją mleka.