Wniosek o zwrot podatku vat

Zainteresowanie zwrotem podatku vat jest w Polsce bardzo duże. Firma, która kupuje cokolwiek poza granicami kraju musi tam płacić podatek vat.

Nie da się tego odliczyć w Polsce, ale można ubiegać się o to żeby kraj, w którym kupowaliśmy towary oddał nam pieniądze. Nie jest to wcale takie trudne jak nam się wydaje i zwrot vat z zagranicy jest bardzo popularny, bo skoro można odzyskać nadpłacone niepotrzebnie pieniądze to na pewno trzeba będzie taką okazję wykorzystać. W ten sposób można będzie zyskać całkiem spore pieniądze. Mówimy tutaj o kupowaniu różnego rodzaju maszyn i urządzeń, które mogą być warto setki tysięcy złotych i wtedy ta kwota zwrotu podatku jest bardzo duża. Trzeba tylko pamiętać o złożeniu w stosowanym terminie wniosku. Robimy to w polskim urzędzie skarbowym, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak się szybko do niego zgłosić.


Dlaczego trzeba się spieszyć?

Przede wszystkim, dlatego że czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest bardzo długi. Jeśli w papierach będzie brakowało jakiś dokumentów to się to wydłuża i proces zaczyna się od samego początku. To, dlatego zanim złożymy wszystkie dokumenty trzeba będzie je bardzo dokładnie sprawdzić. Wtedy wiemy, że wszystko jest w porządku i że w kilka miesięcy otrzymamy zwrot pieniędzy. Najdłuższy okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosku to osiem miesięcy, dlatego trzeba się naprawdę spieszyć, a wtedy uda nam się osiągnąć nasz cel i otrzymamy zwrot nadpłaconych pieniędzy w jednym z krajów członkowskich. Trzeba przedstawić dowody na to, że w ogóle coś poza granicami kraju kupowaliśmy. Wtedy nasz urząd skarbowy to wszystko wstępnie sprawdzi i odeśle do urzędu skarbowego państwa, od którego pieniędzy się domagamy. To tam procedura trwa najdłużej, dlatego tak bardzo dużo czasu się przy tym schodzi. Na pewno warto taką opcję rozważyć żeby wspomagać się firmami, które się zajmują wypełnianiem takich wniosków, bo wtedy wiemy, że wszystko jest w porządku i że pieniądze szybciej do nas będą mogły dotrzeć na nasze konto.