W jaki sposób można obrabiać różnego rodzaju materiały?

Istnieje wiele rodzajów obróbki metali, bardzo popularną metoda jest obróbka CNC, można wyróżnić frezowanie i gięcie materiałów.

Na przykład toczenie CNC jest powszechnie stosowane do produkcji wałów. Narzędzie jest przykładane do obracającego się przedmiotu obrabianego, aby odciąć kawałki metalu, osiągnięcie wysokiej dokładności dla odpowiedniego typu ograniczeń i systemu pasowań jest dużą zaletą. Toczenie można stosować na zewnątrz cylindra lub wewnątrz. Szlifierki CNC wykorzystują obracającą się ściernicę do usuwania materiału, celem jest precyzyjne wykończenie części metalowej. Osiągalna jakość powierzchni jest bardzo wysoka. Dlatego jest używany jako operacja wykańczająca, a nie do tworzenia końcowego elementu z surowców. Plotery CNC są pozornie podobne do frezarek CNC. Tutaj również obracającym się elementem jest głowica tnąca, główna różnica polega na materiałach odpowiednich do cięcia. Frezarki doskonale nadają się do cięcia miękkich materiałów nie metali, które nie wymagają bardzo dużej dokładności. W jaki sposób można obrabiać różnego rodzaju materiały?

Chociaż sprzęt do frezowania może również wykonywać otwory, wiertła są przeznaczone są do wykonywania otworów.

Podczas gdy narzędzia do frezowania wykorzystują krawędzie tnące wokół obrzeża głowicy tnącej, wiertła wykorzystują końcówkę narzędzia do wykonania otworu. Wiertarki CNC są powszechnie używane do automatyzacji tej pracy, zapewniają lepszą dokładność i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Wszystkie te operacje znacznie zyskują na współczynniku automatyzacji. Zmniejsza to czynnik ludzki w końcowej jakości, zwiększa powtarzalność procesów i dokładność. Pozornie obróbka CNC nie ma ograniczeń. Nadaje się do szerokiej gamy materiałów, w tym różnych rodzajów metalu, tworzyw sztucznych, pianki, kompozytów i drewna. Frezarki 3-osiowe są w stanie wyprodukować większość kształtów geometrycznych. W przypadku bardziej złożonych części dostępne są wieloosiowe centra frezarskie. Wiele firm oferuje różnego rodzaju roboty przemysłowe imi-polska.pl, to firma która dostarcza wysokiej jakości sprzęt.