Tak wiele modeli wózków dziecięcych… Jak wybrać ten odpowiedni?

Na polskim rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli wózków dziecięcych. Właśnie dlatego wybór tego jednego nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wybór najlepszego wózka dziecięcego stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które są świeżo upieczonymi rodzicami. Jest to bardzo ważna decyzją, którą należy podjąć świadomie! Świetne wózki dziecięce są dostępne na stronie wozki-foteliki.pl – warto tam zajrzeć i wybrać najlepszą dla siebie propozycję.

Jakie są rodzaje wózków dziecięcych?

Okazuje się, że na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów różnych wózków dla dziecka. Możesz wybrać pomiędzy tymi głębokimi, spacerowymi, jak i uniwersalnymi. Czym one się charakteryzują? Otóż pierwszy rodzaj to wózki Warszawa, w których dziecko znajduje się w pozycji leżącej. Jest to doskonała propozycja dla dzieci w wieku do sześciu, a nawet ośmiu miesięcy. Takie modele zapewniają wysoki komfort użytkowania. Najdłużej maluchy korzystają z wózków spacerowych. Przewozi się w nich siedzące już dziecko. Często ten rodzaj wózków jest bardzo lekki, a także kompaktowy, dzięki czemu ich transport nie jest skomplikowany, ani trudny. Ostatnia propozycja to wózki uniwersalne, czyli wielofunkcyjne. Jest on bardzo popularny, ponieważ łączy w sobie funkcje spacerówki, a także wózka głębokiego. Jest to zakup na wiele lat, zatem może okazać się najbardziej korzystny pod względem finansowym. Ponadto gwarantuje on również sporą oszczędność miejsca, zatem rewelacyjnie sprawdzi się w mieszkaniach w bloku.

Zwróć uwagę na stelaż

Przy wyborze wózki spacerowe Warszawa zwróć uwagę w szczególności na stelaż. Ważne jest to, żeby konstrukcja nie była ciężka, za to musi być niezwykle wytrzymała. Na rynku często spotyka się stelaże krzyżakowe, a także teleskopowe. Te pierwsze swoim kształtem przypominają literę „X” i są najczęściej stosowane w klasycznych wózkach. Są one niezwykle stabilne, a ponadto wyróżniają się miękkim zawieszeniem, które umożliwia bujanie. Minusy? Z pewnością ten rodzaj wózków jest mało kompaktowy. Stelaż teleskopowy z kolei swoim kształtem przypomina odwróconą literę „Y”. Tutaj mamy do czynienia z łatwym składaniem i wygodnym przewożeniem. Niestety, konstrukcja utrudnia możliwość bujania. Pamiętaj, żeby wybrać model zgodny ze swoimi preferencjami. Nie kieruj się jedynie wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością wózka!