Rozwiązania mobilne dla osób niepełnosprawnych

Windy dla osób niepełnosprawnych, platformy, rampy, krzesła schodowe to rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się po domu czy nieruchomościach komercyjnych dla osób niepełnosprawnych, lub mających trudności z poruszaniem się po schodach.

Są to jednak rozwiązanie stałe, które wymagają instalacji, montażu na schodach czy ścianie. Urządzeniem mobilnym, które pomoże łatwo przetransportować po schodach osobę na wózku inwalidzkim, jest schodołaz.

Rozwiązania mobilne dla osób niepełnosprawnych

Schodołaz pomoże pokonać bariery architektoniczne

Schodołazy z napędem oferują szeroki asortyment urządzeń pasujących do większości klatek schodowych i schodów, można do nich podpiąć większość wózków inwalidzkich, które znajdziemy na rynku. W ten sposób możemy ułatwić osobom niepełnosprawnym pokonywać stopnie i schody. Schodołazy zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym proste i bezpieczne pokonanie przeszkody w postaci schodów, do obsługi i kontrolowania urządzenia wystarczy jeden asystent czy opiekun.

Schodołazy zapewniają bezpieczeństwo, komfort i łatwości użytkowania zarówno pasażerowi, jak i operatorowi, z płynnym działaniem podczas wchodzenia i schodzenia po schodach. Schodołazy mogą być kroczące lub gąsienicowe, zakupimy również urządzenia nowe oraz używane w korzystnych cenach. Nie wymagają one instalacji, są przenośne, można je łatwo złożyć i przetransportować w dowolne miejsce przykładowo w bagażniku samochodu. Schodołazy nie uszkadzają również powierzchni schodów, można ich zatem używać praktycznie wszędzie.

Na stronie http://e-schodolazy.com.pl znajdziemy firmę, która oferuje różnorodne rozwiązania w zakresie pokonywania barier architektonicznych, takich jak schody, dla osób niepełnosprawnych. Tego typu produkty zapewniają kompletne rozwiązanie umożliwiające bezpieczne i łatwe poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich ręcznych i elektrycznych w górę i w dół po schodach. Umożliwi to osobom niepełnosprawnym dostęp do wyższych kondygnacji, które w przeciwnym razie byłyby ograniczone ze względu na obecność schodów.