PROMIENNIK ELEKTRYCZNY – SPRYTNY SPOSÓB NA DOGRZEWANIE HAL SPORTOWYCH

Hale sportowe zazwyczaj kojarzą nam się z chłodem. Zimą w szkole lub podczas treningu trzeba szybko rzucić się w wir rozgrzewki, żeby rozruszać zmarznięte ciało. Dopiero wtedy robi się nieco cieplej.

Ogrzewanie hal sportowych może wydawać się bardzo kosztowne. Sytuacja jednak wygląda inaczej, jeśli sięgniemy po promiennik IR. Okazuje się, że można ogrzać boisko lub kort niewielkim kosztem i oszczędzając czas.

ERA DMUCHAW TO PRZESZŁOŚĆ – PROMIENNIK ELEKTRYCZNY JEST TANIM I EKOLOGICZNYM ROZWIĄZANIEM

Zdarza się, że zarządcy obiektów sportowych próbują w jakiś sposób ogrzać halę. Do tej pory najczęściej sięgali po specjalne dmuchawy elektryczne. Tego typu nagrzewnice, aby ogrzać taką przestrzeń musiały być uruchamiane wcześnie rano. Ich zadaniem jest ogrzanie powietrza, które znajduje się w hali. Do tego są bardzo kosztowne w eksploatacji i dość głośne. Elektryczne promienniki są ciche, ekologiczne i ekonomiczne. To bardzo ważne, ponieważ jest to rozwiązanie, które znajduje się w zasięgu ręki każdego zarządcy

Co ważne, promiennik elektryczny nie ogrzewa powietrza, a osoby znajdujące się w jego zasięgu. Dzięki temu nie trzeba ogrzewać całej hali. Ciepło wyczuwalne jest już w sekundę po uruchomieniu urządzenia, ponieważ swoim działaniem przypomina oddziaływanie promieni słonecznych. Jest bardzo przyjemne. Uruchomienie promienników również nie stanowi większego problemu. Jest tak proste, jak włączanie światła. Można więc włączać je tuż przed treningiem i wyłączać tuż po nim.

Każda hala musi mieć dobrany odpowiedni promiennik IR. Dzięki temu można uzyskać najlepsze efekty ogrzewania, które obejmują boisko albo kort tenisowy. W przypadku promiennika elektrycznego liczy się nie tylko jego moc, ale i ustawienie. W wybraniu odpowiedniego sprzętu i zamontowaniu go powinni pomóc specjaliści. Tych można znaleźć w firmie Irsystem. To przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem w branży. Zaopatrzyło w tego typu system dogrzewania wiele miejsc. Przykładowe realizacje można znaleźć na stronie internetowej irsystem.pl.