Porady kempingowe, które wszyscy obozowicze powinni wiedzieć przed wyjazdem

Nie ma nic lepszego niż wylegiwanie się przy ognisku pod gwiazdami w otoczeniu przyjaciół i rodziny.

Kemping jest jednym z najlepszych zajęć na świecie i nie bez powodu. Z drugiej strony, chociaż kemping może okazać się dość zabawny, należy wziąć pod uwagę ważne kwestie. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek i porad, które powinny przydać się podczas kolejnej przygody na kempingu.Zawsze weź więcej wody, niż myślisz, że zużyjesz, gdy wybierasz się na wycieczkę na kemping. Wiele razy ludzie zapominają, ile potrzeba wody. Służy do picia, mycia naczyń i rąk, gotowania, a nawet mycia zębów. Woda nie jest czymś, bez czego chcesz się obyć.Wypróbuj swój namiot przed wyjazdem na kemping, testując go w domu. W ten sposób będziesz wiedział, że namiot jest kompletny i zrozumiesz proces montażu. To świetny sposób na uniknięcie frustracji związanej z rozstawianiem namiotu na miejscu.Przedstawcie się innym rodzinom biwakowym w waszej najbliższej okolicy, jako sposób bycia towarzyskim i bardziej skłonny do pomagania sobie nawzajem. Jeśli po rozstawieniu przybędzie inna załoga, zaproponuj pomoc w rozbiciu namiotu lub sprzętu. Jeśli komuś podczas podróży coś pójdzie nie tak, o wiele łatwiej jest poprosić o pomoc kogoś, kto był na tyle uprzejmy, by się przedstawić.W nocy twórz „niedźwiedzie torby”. Zawiąż sznur wokół worków z jedzeniem i śmieciami. Następnie znajdź drzewo i przerzuć torby na gałęzi, podnosząc je, aż znajdą się co najmniej siedem lub osiem stóp nad ziemią. Zawiąż linę wokół drzewa, aby była bezpieczna. Porady kempingowe, które wszyscy obozowicze powinni wiedzieć przed wyjazdem

W ten sposób niedźwiedzie i inne zwierzęta nie będą mogły dostać się w nocy do jedzenia i śmieci.Aby uniknąć pęcherzy i spierzchniętych stóp podczas wyprawy na kemping, weź ze sobą kostkę mydła! Przed każdym dłuższym spacerem wetrzyj mydło w skórę skarpetek, a to zminimalizuje tarcie, a tym samym zmniejszy bolesność.

Trzymaj mydło w kieszeni, aby otrzymać szybką dawkę, gdy twoje stopy zaczną odczuwać bicie lub pęcherze.Zapakuj dodatkowe latarki i baterie. W nocy może być całkiem ciemno, z dala od wszystkich świateł miasta. Bardzo ważne jest źródło światła. Na wszelki wypadek weź ze sobą kilka zapasowych latarek. Upewnij się, że zapakujesz również dodatkowe baterie. Źródło światła to coś, bez czego nie chcesz się znaleźć.Za każdym razem, gdy biwakujesz w miejscu, w którym znajdują się niebezpieczne zwierzęta, musisz zachować szczególną ostrożność w zakresie przechowywania żywności. Owiń jedzenie szczelnie, aby zapachy nie wydostawały się na zewnątrz i przechowuj je z dala od miejsca do spania. Zmniejszy to twoje szanse na atak.Wybierając lokalizację dla swojego namiotu, upewnij się, że jest to właściwe miejsce. Grunt powinien być równy i staraj się unikać ustawiania go na dole wzgórza. Pomoże Ci to zachować suchość, jeśli pogoda się pogorszy.Kiedy wychodzisz, nie zabieraj ze sobą niczego, co należy do natury. Baw się i rób zdjęcia, ale kiedy ładujesz samochód, upewnij się, że kamienie, szyszki i inne przedmioty pozostają na swoim miejscu. To jedna z niewypowiedzianych zasad biwakowania. Każdy powinien mieć taką samą możliwość cieszenia się tymi rzeczami.Jak widać, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie wspaniałe wrażenia z biwakowania. Pamiętaj, aby skorzystać z niektórych proponowanych sugestii, aby spędzić bezpieczny i przyjemny czas na kempingu z rodziną i przyjaciółmi.