Na czym polega zabieg depilacji laserowej i czy jest bolesny

Piękny i estetyczny wygląd jest w dzisiejszych czasach niemożliwy bez gładkiej skóry pozbawionej zbędnego owłosienia, a dotyczy to zwłaszcza kobiet.

Na przestrzeni dziejów kobiety starały się pozbywać ze swoich ciał zbędnych włosków, a wiele metod depilacji było stosowanych już od wielu stuleci. Właściwie pozbycie się niepotrzebnych włosów nie jest bardzo trudne w warunkach domowych, można również skorzystać z profesjonalnych metod depilacji w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Istnieje wiele metod dla prawie każdego rodzaju owłosienia, preferencji i przedziału ceny, i z każdym rokiem stają się one doskonalsze i dokładniejsze. Przede wszystkim zdecyduj, czy wolisz sobie poradzić z zadaniem samodzielnie czy skorzystać z pomocy eksperta. Profesjonalne salony kosmetyczne mogą zaproponować różne warianty trwałej depilacji. Weź jednak pod uwagę, że takie metody depilacji są drogie, wymagają czasu i wielu sesji, a czasami mogą być bolesne. Jednak jeśli porównać je do standardowego golenia, efekty są naprawdę długotrwałe i zadowalające. Główną wadą golenia jest to, że zabieg należy często powtarzać. Pozbycie się niepożądanych włosów jest możliwe tylko na krótki okres czasu. Jeśli chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia na dłużej, musimy pozbyć się włosków razem z cebulką lub uszkodzić mieszki włosowe. Na czym polega zabieg depilacji laserowej i czy jest bolesny

Możemy do tej metody użyć depilatora elektrycznego, wosku, pasty cukrowej, urządzenia laserowego, IPL, lub elektrolizy.

Powoduje to całkowite usunięcie owłosienia na okres przynajmniej kilku tygodni. Takie zabiegi należy przeprowadzać kilkukrotnie, aby pozbyć się niechcianych włosków na długi czas. U niektórych osób następuje całkowita redukcja owłosienia, jednak czasami trzeba skorzystać z zabiegu przypominającego co kilka miesięcy. O depilacji laserowej przeczytasz na tej stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/. Jeśli chcesz się cieszyć gładką skórą na nogach, pod pachami czy w okolicy bikini, zabieg depilacji laserowej bezboleśnie rozwiąże twój problem. Taka metoda trwałej depilacji najlepiej sprawdzi się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach, ponieważ światło lasera odbija się od jasnych powierzchni i wnika w ciemne podgrzewając je, a zatem uszkadza w ten sposób mieszki włosowe.