Ładowanie samochodów elektrycznych

Obecnie na naszych drogach przybywa samochodów elektrycznych, z pewnością są do auta które mogą w mniejszym stopniu zatruwać środowisko, wykorzystanie silnika elektrycznego z pewnością jest dobrym pomysłem zwłaszcza jeżeli dużo jeździmy, będziemy mogli liczyć na pewne oszczędności.

Naturalnie często spotyka się samochody hybrydowe które mogą być napędzane zarówno silnikami elektrycznymi jak i silnikami spalinowymi.

Ładowanie samochodów elektrycznych

Jak dobrać kable do ładowania samochodu elektrycznego?

Warto zwrócić uwagę iż coraz częściej widujemy także stacje ładowania pojazdów, niekiedy znajdują się one na tradycyjnych stacjach paliw, ale także w różnych innych miejscach gdzie można podjechać, naładować samochód elektryczny. Oczywiście czas ładowania będzie zależał od rozwiązania jakie zostało zastosowane, najszybciej oczywiście naładujemy na stacjach szybkiego ładowania, warto zwrócić uwagę iż są to stacje wykorzystujące prąd stały dzięki czemu szybko do ładujemy akumulatory. Naturalnie możemy ładować także w domu podłączając auto do zwykłego gniazdka elektrycznego, jednak w tym wypadku będzie to prąd zmienny zatem ładowanie będzie trwało nieco dłużej.

Naturalnie będziemy musieli posiadać odpowiednie kable do ładowania samochodów elektrycznych, w tym przypadku warto zwrócić uwagę iż dobry kabel będzie pozwalał na szybkie naładowanie z różnych punktów, dobierając kable do ładowania samochodów elektrycznych należy oczywiście zwrócić uwagę na normy bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na moc maksymalną oraz ilość faz, powinniśmy zastanowić się w jakim punkcie będziemy najczęściej ładowali nasz samochód, dodatkowo warto posiadać także własny kabel który będziemy mogli zastosować w miejscach niestandardowych, tam gdzie nie będziemy mogli użyć się zwykłego kabla podłączonego do standardowego gniazdka elektrycznego.

Ze względu na swoją charakterystykę kable do ładowania samochodów elektrycznych powinny być dość długie, najczęściej mają one przynajmniej 4 metry długości, jednak mogą być to kable dłuższe, przykładowo o długości 10 metrów. Dzięki temu będziemy mogli ładować samochód także z punktów nieco oddalonych, pamiętajmy iż nie zawsze będziemy mogli podjechać autem do samego budynku, czasem będzie ograniczał nas parking.