Ubezpieczenie społeczne w UK

Jadąc na wyspy trzeba pamiętać o tym, że bardzo ważne jest dla nas ubezpieczenie społeczne. Każdy, kto pracuje legalnie w UK i tam mieszka może się o nie starać, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak załatwiać wszystkie formalności.

Od razu warto zaznaczyć, że w tym przypadku nie ma możliwość załatwienia formalności przez Internet tylko trzeba stawić się osobiście w urzędzie. Dostaniemy termin, kiedy mamy to zrobić i trzeba będzie w cztery oczy rozmawiać z urzędnikiem.

Jeśli nie znamy dobrze języka angielskiego to na samą myśl nam się robi słabo, dlatego trzeba szukać pomocy, która jest o wiele bliżej niż nam się to wydaje. Jest polski księgowy w Londynie, który razem z nami przejdzie przez rejestracje numeru ubezpieczenia społecznego. Właśnie kogoś takiego nam trzeba żebyśmy mogli być pewni, że wszystko jest dokładnie tak jak trzeba. Dowiemy się, jakie dokumenty są potrzebne i dowiemy się jak w ogóle to wszystko ma wyglądać. To pozowali nam się uspokoić, bo wiemy, że jest przy nas ktoś, kto zna bardzo dobrze język angielski, a poza tym zna się bardzo dobrze na prawie księgowym i finansowym, jakie na wyspach obowiązuje.

Szukasz konsultacji z biurem podatkowym?

Skoro jesteśmy zdecydowani na to, że potrzebna nam pomoc to trzeba od razu skontaktować się z firmą księgową. Nie zawsze mogą mieć czas dzisiaj, ale tego się dowiemy, kiedy do nich zadzwonimy. Powiedzą nam jak to wszystko ma wyglądać i my się dobrze do tego dnia przygotujemy. Potrzebujemy wielu dokumentów, które będą potwierdzały nie tylko naszą tożsamość, ale przede wszystkim to, że mieszkamy i pracujemy na terenie UK.

Urzędnicy wnikliwie to sprawdzają, bo w ten sposób chcą eliminować różnego rodzaju próby oszustwa. To, dlatego trzeba być przygotowanym na to, że urzędnik może zadawać bardzo różne pytania, a my musimy wiedzieć jak na nie odpowiadać. Wtedy na pewno numer ubezpieczenia społecznego będzie nam przyznany. Pomoc uzyskamy od firmy cblfinance.co.uk biuro podatkowe Londyn. Oni mają czas, znają się na tym i są w stanie nam teraz pomóc. Wystarczy do nich zadzwonić i umówić się na spotkanie.