Przygotowanie samochodu do zimy

Wielu kierowców zapomina, że każdy samochód trzeba przygotować do zimy. Jeśli nasze auto stoi na dworze to tym bardziej taki przegląd mu się przyda. Nie chodzi o akumulatory czy świecie, ale o lakier na samochodzie.

Zapominamy o tym, że lakier zimą jest bardzo mocno narażony na uszkodzenia. Sypanie dróg solą i innym rodzajem chemii nie oznacza dla lakieru nic dobrego. Warto na jesień przygotować lakier w odpowiedni sposób do zimy.

Myjemy samochód i nakładamy na lakier wosk. Jeśli chcemy żeby ta powierzchnia była bardziej wytrzymała to powłoka ceramiczna idealnie się do tego nadaje. Jest odporna na chemie, wodę i utrzymuje przy okazji niesamowity wygląd naszego lakieru. Jeszcze rzadziej dbamy o uszczelki w samochodzie. Jeśli przyjdzie mróz to drzwi nie chcą się otwierać właśnie przez uszczelki. Można je nasmarować specjalnymi preparatami, które zmiękczą je i co ważne nawilżą. Nawet największa wilgoć i mróz nie będą psuły nam dnia, bo nie będzie można wejść do samochodami. Takie nasmarowanie wszystkich uszczelek nie zajmuje dużo czasu, a później będziemy się cieszyć, kiedy inni będą wyrywać drzwi, a my na spokojnie do samochodu sobie wsiądziemy.

Co jeszcze można zrobić w samochodzie?

Na pewno warto byłoby zadbać o dobrą widoczność w samochodzie. Szyby w zimie parują bardzo mocno, dlatego przyda nam się coś takiego jak antypara. Wtedy na spokojnie pozbędziemy się problemów z parowaniem szyb. Można również przednią szybę pokryć specjalną substancją, która spowoduje, że nie będzie trzeba używać tak często wycieraczek. Taka niewidzialna wycieraczka ma wiele zalet, dlatego warto się nad jej zastosowaniem zastanowić. Jeśli komuś jest potrzebna bardzo dokładne instrukcja jak dbać o samochód przed zimą to znajdzie ją na https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-przygotowac-auto-do-zimy-wlasciwa-pielegnacja-i-konserwacja. To są sprawdzonej i pewne informacje, dlatego można na nich polegać. Jeśli się do tego zastosujemy to nasze auto będzie w stu procentach gotowe do mroźnej i mokrej zimy.